Janouškovo Ústí

MUZIKANTI V CAKLI - 34. ROČNÍK

Hlavicka mobil

Janouškovo Ústí

PÁTEK 9. a SOBOTA 10. SRPNA 2019

vzkazy dotazy

Pátek - 9. 8. 2019 - Cakle

19:15

Imaginární hospoda S.J. se sk. A.M.ÚLET

Páteční večer v Cakli odstartuje naše moderátorská souzrozenecká dvojice Slávek Janoušek a Franta Urbanec jako každoročně písní Imaginární hospoda. Pokaždé dostane první kapela úkol píseň nastudovat a pak se bez zkoušení rovnou zahraje. Letos ji provedeme s úvodní kapelou, která má název:
19:30

A.M.ÚLET

což je skupina z Moravičan u Mohelnice, která letos oslaví 25 let činnosti. Zakladateli jsou Janek a Blanka Adamcovi a původní název byl Adamců Múzický Úlet, zkráceně A.M.Úlet. Hrají autorský dřevěný pop s důrazem na texty Janka Adamce, jak uvádějí na bandzone. Loni v září jsme je navštívili a zahráli si na akci v Zábřehu a půvabný koncert Večer při svíčkách ve věži chrámu sv. Jiří, což byl nevšední zážitek, na který se nezapomíná, protože vám najednou zazní zvon přímo nad hlavou. Mráz přebíhal po zádech, když se zvon stal součástí písně. (www.bandzone.cz/amulet)
20:20

VOJTA KIĎÁK TOMÁŠKO

trampský bard, se kterým se známe už 35 let zejména z Porty. A tam jsme se také viděli naposled loni, kde jsme se i domluvili na hraní v Cakli. Na svých stránkách sice uvádí, že mě musel ukecávat, ale není to tak úplně pravda. Pravda je, že tady ještě za celou dobu nebyl a už bylo na čase, ale takových je stále ještě dost. Autor písně Toulavej má i přezdívku Toulavej a fakt je toulavej. Letos neuvěřitelných 72 let má tenhle kluk, na ta léta absolutně nevypadá a přijede vlakem až z dalekého Lokte nad Ohří. (http://vktomasko.net/)
21:10

THE ADDAMS SISTERS

– tři holky, někdy něžné, někdy dračice, hrají od roku 2015 převážně svoje písně. Když jsem je viděl poprvé, vzpomněl jsem si na dívčí skupinu Berušky alias Ladybirds – taky už sjezdily i zahraničí a taky působí velmi živě. Uvidíme, kam se jejich cesta odvine. Skupinu tvoří sestry Markéta a Majda Adamcovy (samozřejmě, že jsou to dcery rodičů z A.M. Úletu) a Kristýna Rozsívalová, nejčastěji basistka, ale všechny si jinak různě prohazují nástroje, patrně podle toho, u kterého nástroje zrovna svoji píseň vymyslely. (www.bandzone.cz/addamssisters)
22:00

IVAN HLAS TRIO

už mělo být loni. Tři dny před festivalem šel Ivan na operaci s hlasivkami a bylo po hlavním protagonistovi. Hodně diváků bylo zklamaných, ale co naděláte. Ale přijeli jeho skvělí spoluhráči, violoncellista Olin Nejezchleba a virtuózní kytarista Norbi Kovács a zahráli excelentní set písní. S Lubošem Vondrákem a Láďou Zítkou jsme se k nim připojili s několika Ivanovými písněmi, což byl pro všechny na pódiu i pod ním naprosto nečekaný a luxusní zážitek. Dokonce si nás jeden pořadatel takto objednal. Nicméně jsem slíbil, že Ivan Hlas, až se mu vrátí hlas, musí přijet znovu. Uslyšíme tedy Ivanovy skvělé hity, které si určitě i společně zazpíváme. Vydali spoustu alb, aktuální Krásnej dar, ale chtěl bych upozornit, že Ivana si považuju i za jeho psaní. Je to skutečný spisovatel. Stojí za přečtení: Za barevným sklem, Jdeme na jedno... (www.ivanhlas.cz)

Po skončení koncertu je možné posedět u kytar, u ohýnku nebo v hospodě a vstřebat zážitky.

Sobota - 10. 8. 2019

13:00

ODPOLEDNE PRO DĚTI

DIVADLA, PÍSNĚ, HRY, SOUTĚŽE, HOROLEZECKÁ STĚNA
13:00

DODIVADLO - MILAN ŠŤASTNÝ; DVOJICE JEPICE: O SEDMI ZTRACENÝCH TEČKÁCH

loutková pohádka o líné berušce Bětce s písničkami Milana Šťastného a scénografií Anety Silberové z Ostravy, prověřeno dětmi. (www. dovadej.cz)
14:00

HRY A SOUTĚŽE

bude se hrát a soutěžit o drobné ceny a cukrlata, bude spousta her, atrakcí, střelba z luku, poleze se po úchytech na horolezeckou stěnu a tak. A potom zas písně, kdo rád zpívá!
15:00

JOSEF KLÍČ DĚTEM

fenomenální violoncellista, člen Národního divadla v Brně, oceněný v mezinárodní soutěži International Songwriting Compitition titulem Winner 2018, v níž postoupil ze 40 tisíc účastníků ze 150 zemí do nejužšího finále. Hrál i se světovými hvězdami, ale také na mých CD pro děti i pro dospělé, zahraje sólově i s námi.
15:30

SLÁVEK JANOUŠEK a LUBOŠ VONDRÁK

za poslední léta jsem postupně vydal tři dětská CD a vydatně je i obehrál dětem v mateřských školkách a školách. Vybereme zejména ty sborem zpívací.
16:15

DIVADLO HARMONIKA - MAREK VOJTĚCH: O SEDMI TRPASLÍCÍCH

Autor Marek Vojtěch, pražský muzikant, komediant, výtvarník, nepřehlédnutelný harmonikář, písničkář mocného hlasu, člen Textové dílny, velmi plodný a rychlý textař přijíždí opět do Cakle jako Divadlo Harmonika s další svou novou pohádkou. (www.divadloharmonika.cz)
17:00

MELDA A SPOL.

písničkář, který tu už loni hrál jako vítěz Pardubického oblastního kola Porty. Letos jsem slíbil pozvat vítěze pro změnu ze Svitavského kola. A kdo myslíte, že vyhrál ve Svitavách? Melda a spol. Soutěžili tentokrát jinde. Melda je postarší pán, který s krásným plíhalovským kytarovým doprovodem hraje folkové písničky, nové i ze šuplíku. V boskovické rockové kapele Třetí zuby hraje klávesy, v ní působí i jeho dlouholetý kamarád a spoluhráč Milan Novotný, nyní onen „spol.“, který do písní vnáší krásné tóny několika akustických kytar.
17:40

TERRAKOTA

dříve Sekvoj. Jako Sekvoj jsem je už nestihl pozvat, tak teď v novém kabátku. Jsou zástupcem country music a hraje jim to skvěle. Loni jsme se potkali na Jizerské notě, kde s přehledem vyhráli soutěž, letos postoupili do finále Houpacího koně na Okolo Třeboně. (www.terrakota.cz)
18:20

VÍTĚZ PORTY ČR

ve chvíli přípravy tohoto letáku ještě nevím, kdo to bude (snad ne Melda?:), ale protože jsem letos opět v porotě Porty, dovezu někoho, kdo bude stát za to. Loni to byla nadějná písničkářka Tereza Balonová, nechejme se překvapit, jestli to letos bude jednotlivec nebo skupina.
Vítězem Porty 2019 se nakonec stala skupina VĚTRNO, kterou tvoří několik dávných členů liberecké skupiny JEN TAK - Mirka Savčuková a Petr Peuker, doplněná o několik dalších hudebních přátel. Za zmínku stojí, že kdysi dávno v půlce 90. let jsme se skupinou JEN TAK společně točili v ČRo Sever v Ústí nad Labem píseň Imaginární hospoda.
19:00

RADIM ZENKL & EUROPICK

už jsme ho v Cakli viděli před několika lety. Radim je virtuózní mandolinista světového významu a věhlasu, který v 80. letech odešel do USA a dodnes se vrací hrát i do své vlasti. Máte pocit, že na tu mandolínu hrají dva až tři chlapi, protože ani zblízka, když mi to v šatně ukazoval, jsem nemohl pochopit, jak se dá naráz zahrát tremolové sólo, kráčející bas a doprovod. V průběhu let přivzal další nástroje, uslyšíme ho hrát i na flétny, zvířecí roh či australské didgeridoo. A na všechno na nejvyšší úrovni. Letos se obklopil kapelou, jeho projev má zase více poloh. Bude pro nás čest, zahraje-li si v našem bloku s námi. (www.zenkl.com)
20:00

SLÁVEK JANOUŠEK &KAPELA

v hlavním večerním programu kromě našich nejznámějších písní uslyšíte i nové z posledního CD Tohle je vzkaz. CD jsem nahrál s význačnými muzikanty z různých skvělých kapel, takže není známo, v jaké sestavě se mi podaří chlapce sehnat dohromady. Určitě bude Luboš Vondrák a Láďa Zítka a kdo obsadí post basy, bicích a dalších nástrojů se teprve uvidí. Bude to ten, kdo bude mít čas a zrovna nehraje jinde. (www.slavekjanousek.cz)
21:00

ŽALMAN a SPOL.

teprve podruhé přijíždí Žalman, po osmi letech od první návštěvy. Tolikrát jsem se trefil do termínu akce s názvem Žalmanův Kyjov, kde je Žalman v hlavní roli. Ale občas se stane, že je to mají (zrovna jako letos) posunuté, tak konečně. Co říci o Žalmanovi? To je naprosto zbytečné. On je opravdová legenda ve svém oboru. Jeho písně zlidověly a žijí si na svém autorovi naprosto nezávislým životem. Co lepšího se může muzikantovi přihodit? Tak pojďte si s ním a jeho „spolem“ zazpívat. (www.zalman.cz)
22:00

FOLK TEAM

po několika letech přijíždí opět skupina z Brna, se kterou se známe mnoho let, ledva jsem v roce 1973 z Ústí do Brna přišel. Letos slaví v plné svěžesti už 45 let na jevišti. Šéfem a zakladatelem kapely je houslista a majitel vydavatelství FT Records Pavel Kopřiva, výrazným skladatelem a zpěvákem další ze zakladatelů - Roman Venclovský a skvělým kytaristou a hlavně autorem písní, stále se lepšícím, písničkářem, který ovšem nikdy nechtěl být pouhým písničkářem, pan doktor gynekolog Ivan Huvar. Skupina už léta hraje s rytmickou sekcí, s baskytaristou Daliborem Dunovským, klávesistou Romanem Ježem a střídajícími se bubeníky. Za ta léta, na mnoha rozličných akcích, festivalech, na Portě v Plzni, na tzv. Koncertu století v Náměšti, nebo festivalu Slunce ve Strážnici, který Pavel Kopřiva organizuje, jsme zažili neuvěřitelné množství příběhů. Byl to dlouhý, bohatý a krásný a nejen hudební život. (www.folkteam.cz)

Uvádět budeme opět s mým souzrozencem, panem advokátem Frantou Urbancem.

Celý festival zvučí pohodový tým Saši Nagye. Je možné, že zpívací konec proběhne už bez aparatury.

Na všechny návštěvníky, kamarády, známé a na děti se těší Slávek Janoušek a přípravný štáb.

Srdečně Vás zveme!

A ještě na závěr: Pokud by Vás zajímaly informace o Textové dílně Slávka Janouška či koncerty SJ, najdete je na

www.slavekjanousek.cz.

VideoPozvánka

VideoPozvánka 2019